Preokret Junajteda protiv Barse, Union izbacio Tadićev Ajaks

Europa League 23. feb 202322:58 7 komentara
REUTERS/Carl Recine (Fred i Antoni)

Fudbaleri Mančester Junajteda, Union Berlina i Rome plasirali su se u osminu finala UEFA Lige Evrope nakon revanš mečeva baraža. Poslednji se čekao pobednik iz duela Ren - Šahtjor, gde su igrani produžeci, na kraju i penali, a slavili su Ukrajinci.

Liga Evrope

Junajted – Barselona 2:1

Derbi ove faze takmičenja igran je na Old Trafordu. Nakon uzbudljivog remija u prvoj utakmici na Nou Kampu (2:2) viđen je novi spektakularan duel dva slavna kluba.

Povela je Barselona golom Roberta Levandovskog u 18. minutu iz penala, dosuđenog nakon duela Bruna Fernandeša i Baldea.

Barselona (Levandovski postiže gol sa 11 metara) FC Barcelona's Robert Lewandowski scores their first goal from the penalty spot Europa League - Play-Off Second Leg - Manchester United v FC Barcelona
REUTERS/Carl Recine (Levandovski postiže gol sa 11 metara)

Junajted je izjednačio na samom startu drugog poluvremena. Nakon nekoliko grešaka u odbrani Katalonaca, Bruno Fernandeš se iskupio za skrivljeni jedanesterac i asistirao Brazilcu Fredu, koji je preciznim udarcem po zemlji matirao Ter Štegena – 1:1.

Preokret je doneo drugi Brazilac u timu Erika Ten Haga, njegov pulen iz Ajaksa Antoni. Sjajnim pogotkom u 73. minutu podigao je Old Traford na noge – 2:1.

U poslednjim trenucima meča Varan je sjajno reagovao u odbrani i sprečio izjednačujući pogodak Levandovskog. Na kraju zaslužen trijumf Crvenih đavola i plasman u osminu finala Lige Evrope.

(Paulo Dibala slavi) AS Roma's Paulo Dybala celebrates scoring their second goal with Nicola Zalewski Europa League - Play-Off Second Leg - AS Roma v FC Salzburg
REUTERS/Alberto Lingria (Paulo Dibala slavi)

Roma – Salcburg 2:0

Murinjovi Rimljani uspeli su da nadoknade minus iz prve utakmici u Austriji i eliminišu Salcburg, kome je u odbrani mnogo nedostajao Strahinja Pavlović.

U startnoj postavi Rome bio je Nemanja Matić, a golove za prolaz postigli su Andrea Beloti i Paulo Dibala.

Ajaks (Knohe slavi nakon vodećeg gola iz penala) 1. FC Union Berlin's Robin Knoche celebrates scoring their first goal Europa League - Play-Off Second Leg - 1. FC Union Berlin v Ajax Amsterdam
REUTERS/Annegret Hilse (Knohe slavi nakon vodećeg gola iz penala)

Union Berlin – Ajaks 3:1

Bundesligaš iz nemačke prestonice uspeo je da eliminiše slavnog rivala iz Amsterdama, koga je sa kapitenskom trakom predvodio Dušan Tadić. Union je već nakon prvih 45 minuta stekao dva gola prednosti, Ajaks je na startu drugog poluvremena uspeo da uzvrati preko opasnog Kudusa, ali je samo tri minuta kasnije Holanđanin Doekhi vratio Union na +2.

U samom finišu meča crveni karton dobio je fudbaler Ajaksa Alvarez.

Veliki istorijski trijumf za evropskog anonimusa iz Berlina.

Ren – Šahtjor 2:1, penali 4:5

Nakon pobede Šahtjora u prvom meču u Varšavi (2:1), Ren je uspeo da pred svojim navijačima uzvrati istom merom golom Kamerunca Karla Tokoa Ekambija.

Usledili su produžeci kako bi se dobio konačan pobednik ovog duela. Ren je poveo sa 2:0 golom Belgijanca Ibrahima Salaha u 106. minutu, ali je u 119. autogol postigao Žanuel Belosijan i na red su došli penali. Uspešniji su na kraju bili Ukrajinci.

Rezultati i strelci: Mančester Junajted – Barselona 2:1 (Fred 47, Antoni 73 – Levandovski 18 penal), Prvi meč 2:2. Dalje ide Mančester Junajted. Roma – Salcburg 2:0 (Beloti 33, Dibala 40). Prvi meč 0:1. Dalje ide Roma. Ren – Šahtjor 2:1 – penali 4:5 (Toko Ekambi 52, Ibrahim Salah 106 – Belosijan autogol 119). Prvi meč 1:2. Dalje ide Šahtjor. Union Berlin – Ajaks 3:1 (Knohe 20 penal, Juranović 44, Doekhi 50 – Kudus 47). Prvi meč 0:0. dalje ide Union Berlin.

Ranije tokom dana plasman u osminu finala Lige Evrope obezbedili su Juventus, Sevilja, lisabonski Sporting i Bajer Leverkuzen.

Žreb za osminu finala Lige Evrope na programu je u petak od 12 časova.

(Mančester Junajted - Barselona: Luk Šou i Kunde)
REUTERS/Carl Recine (Mančester Junajted – Barselona: Luk Šou i Kunde)