Skamaka šokirao Liverpul, Roma bolja u italijanskom derbiju

Europa League 11. apr 202423:07 0 komentara
Đanluka Skamaka
Stu Forster/Getty Images

Fudbaleri Atalante priredili su najveće iznenađenje večeri, pošto su na "Enfildu" savladali Liverpul sa ubedljivih 3:0.

Jirgen Klop se odlučio da promeša sastav i počne utakmicu bez nekih od glavnih igrača. Harvi Eliot je imao prvu dobru priliku na meču kada je u 27. minutu šutirao, ali je zatresao levu stativu. Zapakosta je u 38. minutu poslao dugu loptu koju je Skamaka prihvatio i raspalio snažan udarac za vođstvo.

U drugom poluvremenu je, između ostalog ušao i Mohamed Salah, a prvu šansu za gol imao je u 56. minutu. Došao je do odbijene lopte i šutirao, ali ga je Muso sprečio da postigne gol izvanrednom odbranom. Kazna je usledila četiri minuta kasnije. De Kateler je odlično pronašao prostor i centrirao do Skamake koji je ponovo postigao gol i doneo osetnu prednost gostima iz Bergama.

Atalanta je potpuno utišala „Enfild“ u 83. minutu. Prvo je Ederson šutirao iz daljine, Keleher je odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić i zakucao je u mrežu za konačnih 3:0. Liverpulu će biti potrebno čudo u Italiji za sedam dana kako bi se našao u polufinalu Lige Evrope.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su slomili bedem Vest Hema i golovima rezervista, tačnije Hofmana i Bonifejsa došli do zlata vredne pobede u borbi za još jedan trofej. Tim Dejvida Mojesa imaće dodatni problem, jer se u sastavu u revanšu neće naći Emerson i Lukas Paketa zbog akumuliranih žutih kartona.

Roma je napravila „brejk“ u gostima u italijanskom derbiju i slavila protiv Milana. Gol odluke postigao je Manćini u 17. minutu, a Luka Jović nije dobio priliku da uđe u igru za „Rosonere“.

Benfika je odbranila prednost domaćeg terena i savladala Marsej rezultatom 2:1. Portugalski tim je golom Rafe Silve poveo u 16. minutu, a Anhel Di Marija je duplirao prednost u 52. minutu. Nadu pred revanš gostima sa juga Francuske dao je Obamejang u 67. minutu, međutim, Benfika je uspela da se odbrani do kraja i trijumfuje.

Svi revanši četvrtfinala su na programu narednog četvrtka.