Brodić potopio Rijeku: Dinamo slavio u derbiju i prišao vrhu

Ex-Yu lige 25. feb 202417:05 0 komentara
xxRonaldxGorsicx via Guliver image

Fudbaleri Dinama su u poslednjem trenutku savladali Rijeku rezultatom 1:0, a heroj je bio Fran Brodić koji je sa bele tačke savladao Labrovića u 95. minutu i doneo Zagrepčanima velika tri boda u borbi za titulu.

Na gotovo punom „Maksimiru“ je Dinamo, posle velikog podviga u Ligi konferencije, ušao u susret sa Rijekom kao favorit, iako su Riječani trenutno prvi u šampionatu. Preuzeli su inicijativu od prvog minuta, ali su bili dosta oprezni, s obzirom da su ih gosti čekali u kontranapadu preko Marka Pjace. Igra je bila iseckana, uz dosta prekršaja i tenzije na obe strane, što se moglo i očekivati za derbi utakmicu. Ivan Smolčić je imao priliku u 39. minutu za Rijeku. Posle kornera je lopta došla do desnog beka gostiju, ali se Smolčić nije proslavio udarcem, šut je završio visoko preko gola.

U finišu poluvremena je Dinamo imao najbolju priliku. Ristovski je sa desne strane odlično ubacio loptu u šesnaesterac i pronašao na drugoj stativi Petkovića. Najbolji strelac Dinama je odlično gađao glavom u suprotan ugao, ali se na gol liniji pojavio Radeljić i u poslednjem trenutku izbio loptu sa gol linije. Nije bilo puno prilika u prvom delu igre, a ova Petkovića je svakako bila najbolja, te su Dinamo i Rijeka na poluvreme otišli sa „nulama“ pored svojih imena.

Drugo poluvreme je počelo ne tako ugodno za domaće. Marić je u 47. minutu zatresao mrežu za goste, srećom po Plave je rezervista Rijeke bio u ofsajdu i gol je poništen. Kako je utakmica odmicala Dinamo je bio sve konkretniji, a Rijeka se sve teže branila. Mogao je Baturina da postigne spektakularan gol posle asistencije Mišića, ali su njegove „makazice“ završile uz levu stativu. Minut pre toga je Ademi dodao do Špikića, ali je jedan od defanzivaca Rijeke ponovo odlično intervenisao. Dinamo je bio bliže golu, ali se Rijeka branila organizovano i delovalo je da im je bod na „Maksimiru“ i više nego zadovoljavajući.

Rezervista Dinama, Gabrijel je odlično centrirao u kazneni prostor u 90. minutu, iz drugog plana je natrčao kapiten domaćih Ademi, ali je loše zakačio loptu glavom i propustio je jednu od najboljih prilika koje je Dinamo imao na utakmici.

U praktično poslednjoj sekundi meča je Baturina poslao loptu u kazneni prostor, a nesmotreno je reagovao Goda koji je laktom udario Špikića i Fran Brodić je preuzeo odgovornost. Šutirao je u levu stranu, Labrović otišao u desnu, a „Maksimir“ je proključao. Glavni sudija je svirao kraj odmah posle izvođenja lopte sa centra i Dinamo je odneo zlata vrednu pobedu u borbi za titulu.