Ex-Yu: Celje gazi ka tituli, Zrinjskom derbi, slavio Dinamo

Ex-Yu lige 13. apr 202421:04 0 komentara
Guliver

Vrlo zanimljvivi mečevi igrani su u subotu u ligama bivše Jugoslavije.

Celje će gotovo sigurno biti šampion Slovenije, sada su šanse da se to dogodi zaista minimalne, u domenu teorije. Celjani su ostvarili veliku pobedu na gostovanju Rogaškoj, pa imaju čak 15 bodova (i dve utakmice) više od najbližeg pratioca Olimpije.

Trijumf Celja potpisao je Gregor Bajde, dvostruki strelac, pogađao je bivši igrač Maribora i Novare u 59. i 62. minutu. Počasni pogodak za Rogašku postigao je Mijić iz penala u 83. minutu.

Mnogo vatre bilo je pred duel Zrinjskog i Veleža u Mostaru, na terenu je viđen ipak samo jedan pogodak kojim je aktuelni prvak slavio pobedu – 1:0. A on je delo Marija Čužea iz devetog minuta. Mnogo problema u Mostaru bilo je i u gradu, pre i po završetku susreta.

Zvijezda je sve bliža ispadanju u niži rang, ekipa iz Stanišića poražena je na domaćem terenu od GOŠK Gabele sa 2:1. I pored činjenice da je Zvijezda preko Salimana povela u osmom minutu, preokret su obezbeidli Hašukić i Marasović, golovima u 20. i 45. minutu.

U Severnoj Makedoniji Škupi je pobedom nad davljenikom Makedonijom Đorče Petrov – 3:1, ostao u šampionskoj trci. Škupi sada ima isti broj bodova, ali i meč više od lidera Struge.

Važnu pobedu zabeležila je i Brera u Strumici protiv Voske – 1:0, baš kao i Gostivar u duelu sa Tikvešom – 2:1.

U Hrvatskoj Dinamo je slavio protiv Gorice – 2:0, na taj način prišao je na dva boda Rijeci. Modri su do pobede došli golovima Kulenovića u 13. i Bulata u 88. minutu. prethodno, Lokomotiva je u gostima savladala Varaždin – 2:0.