Ex-Yu lige: Aluminij ispao, Radomlje u baražu, pobeda Dinama

Ex-Yu lige 18. maj 202421:14 0 komentara
Guliver

U Sloveniji se vodila velika bitka za opstanak, elitu napušta poslednjeplasirani Aluminij.

Imao je Aluminij šansu da se trijumfom protiv Domžala spasi ispadanja i da potraži dodatnu priliku u baražu za opstanak. Ipak, gostujuća ekipa je za njih bila prejaka u ovom trenutku – 3:1.

Domžale su posle prvog poluvremena imale tri gola prednosti, pogađali su Krupić dva puta i Karahodžić, a gol sa penala Jovanovića bio je oproštajni za Aluminij u eliti.

U baražu za opstanak igraće Radomlje, koje je protiv novog šampiona Celja odigralo nerešeno – 1:1. Domaći su poveli preko Malenšeka u 29. minutu, izjednačio je Matko u 90+3. Malo iznenađenje načinila je Rogaška, koja je slavila na gostovanju Muri – 2:1.

U Hrvatskoj Rudeš se oprostio od elitnog ranga i to bodom osvojenim protiv Lokomotive – 3:3. Gosti su imali tri gola prednosti posle prvog poluvremena, ali im to nije bilo dovoljno za trijumf.

Vrlo zanimljiv je bio i meč u Koprivnici, gde je Dinamo slavio protiv Slavena – 3:2. Domaći su poveli preko Stefulja u četvrtom minutu, preokret su doneli Brodić u 48. i Kulenović četiri minuta kasnije.

Slaven je imao snage da još jednom izjednači, učinio je to Jagušić u 62. minutu, ali je u 90+3. minutu konačan rezultat postavio Vrbančić.