EX YU: Motika pokrenuo Olimpiju, Maribor preokrenuo (VIDEO)

Ex-Yu lige 17. apr 202420:55 0 komentara

U bivšim jugoslovenskim republikama igrani su ligaški i kup mečevi.

EX YU

SLOVENIJA

U Sloveniji je odigran zaostali meč 26. kola 1. SNL veliki derbi između Olimpije i Maribora u kome su gosti slavili sa 2:1 posle preokreta.

Domaći tim poveo je na stadionu Stožice golom srpskog internacionalca Nemanje Motike u šestom minitu, ali su gosti preokrenuli rezultat u drugom poluvremenu golovima Sudanija u 65. i Repasa u 77. minutu.

Olimpija je i dalje druga na tabeli sa 60 bodova, maribor je treći sa četiri boda manje. Na čelu tabele je Celje sa 72 boda.

BOSNA I HERCEGOVINA

U Bosni i Hercegovini odigran je revanš meč polufinala Kupa u kome je Zrinjski pobedio u Mostaru tim Sloge iz Doboja sa 3:0. Kako je u prvoj utakmici bilo nerešeno 0:0, Zrinjski se plasirao u finale gde će igrati protiv bajnalučkog Borca.

Golove su postigli Ilinković u 40, Ćuže u 57. i Mulahusejnović u 63. minutu.

Dan ranije u prvom polufinalu Borac je eliminisao Široki.

HRVATSKA

U Hrvatskoj je odigran zaostali meč 5. kola u kome je Dinamo savladao u Zagrenu tim Varaždina sa 2:1.

Poveli su Modri golovima Baturine u 26. i Vidovića u 53. minutu. Gosti su smanjili preko Drožđeka u 72. minutu iako su prethodno ostali sa igračem manje, jer je Jelenić u 64. minutu dobio crveni karton.

Dinamo sad ima 66 bodova, dva manje od vodeće Rijeke. Hajduk je treći sa 55.