Ex-Yu: Petica Zrinjskog, težak poraz Tuzlaka, palo i Celje

Ex-Yu lige 25. feb 202419:25 0 komentara
Guliver

Zanimljivih mečeva bilo je u ligama iz zemalja bivše Jugoslavije u nedelju.

U Bosni i Hercegovini odigrana su samo dva umesto planirana tri susreta u nedelju. Zbog nepovoljnih vremenskih uslova i natopljenog terena na stadionu „Bare“ u Čitluku duel između Širokog Brijega i Željezničara je odložen, najverovatnije će biti igran u ponedeljak.

U Tuzli težak poraz domaćina od Posušja – 0:1. Presudio je pogodak iskusnog Vrgoča iz 58. minuta. Tuzla siti je sada u još lošijoj poziciji što se tiče borbe za opstanak, prvi su iznad crte, ali sa istim brojem bodova kao Igman.

Zrinjski je bio silan u Mostaru upravo protiv Igmana – 5:0. Uz pet različitih strelaca, redom su pogađali Kiš u 29, Tičinović u 32, Bilbija iz jedanaesterca u 36, Malekinušić u 38. i Barišić u 78. minutu.

U Hrvatskoj u centru pažnje bio je meč u Rijeci, u derbiju je golom Brodića u 90+5. minutu slavio Dinamo. U drugom duelu dana u HNL Gorica je pred svojim navijačima pobedila protiv Slavena – 1:0, pogotkom Matavža u 60. minutu.

Celje je iznenađujuće na liderskoj poziciji u slovenačkom šampionatu, ali su u nedelju načinili korak unazad u borbi za šampionsku titulu. Celje je izgubilo u Domžalama – 2:1, pa im je Olimpija prišla na sedam bodova zaostatka. Rogaška i Maribor su odigrali nerešeno – 0:0, isti rezultat bio je i u duelu Mure i Radomlja.

U Severnoj Makedoniji tri tima, Škupi, Struga i Škendija se bore za titulu. Ekipa iz Tetova je ostala bez pobede na domaćem terenu protiv Gostivara, u vrlo čudnoj utakmici – 2:2.

Škendija je vodila sa 2:0, golovima Šale u 37. i 69. minutu. U finišu, domaći su načinili čak dva jedanaesterca, a oba puta precizan je bio Keinde, u 86. i 90+1. minutu.

U ostali mečevima igranim u nedelju, još tri pobede domaćina i jedan remi. Pred svojim navijačima do trijumfa su stizali Brera protiv Makedonije ĐP – 3:0, Tikveš protiv Rabotničkog – 2:0 i Vardara protiv Bregalnice – 2:0. Mreže su ostale mirne u duelu Voske i Sileksa.