ExYu: Hajduk konačno slavio, kiks Osijeka; remi u Sarajevu

Ex-Yu lige 20. apr 202423:03 0 komentara
HNK Hajduk Split
RHR PHOTO TR

Igralo se širom nekadašnje Jugoslavije u subotu.

Hrvatska

Dva meča su u subotu odigrana u Hrvatskoj. Osijek je kiksnuo na svom terenu i izgubio od Istre, a Hajduk je upisao tri boda na gostovanju Slaven Belupu.

Hajduk je niz od četiri ligaška poraza prekinuo na gostovanju Slaven Belupu gde je slavio rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici dao je Aleksandar Trajkoviski u 12. minutu meča.

Osijek je na svom terenu poražen od Istre koja je slavila rezultatom 2:1.

Domaći su poveli golom Lovrića u 14. minutu, ali su u 37. ostali sa igračem manje. Direktan crveni karton je dobio Bralić.

Samo dva minuta kasnije, Iovu donosi Istri izjendačenje, a Ekong u 51. pogađa za pobedu Istre.

Bosna i Hercegovina

Tri meča 27. kola u subotu su odigrana u Bosni i Hercegovini. Široki je bio bolji od Igmana, Zrinjski od Sloge, a u derbiju kola Sarajevo i Borac su podelili bodove.

Sarajevo je u derbiju kola dočekalo Borac, duel je završen bez pobednika 1:1.

Vuković je doneo prednost Borcu u 42. minutu meča, a Edin Julardžija je Sarajevu doneo bod golom u 50. minutu duela.

Slovenija

Dva duela 32. kola bila su na programu u Sloveniji u subotu. Pobede su upisali Omimpija Ljubljana i Mura.

Olimpija je pred svojim navijačima bila ubedljiva protiv Aluminija i pobedu je slavila rezultatom 5:0.

Durdov je postigao dva gola, u 19. i 55. minutu, između toga smo vileli autogol Jovanovića, a u finišu su golove za domaće dali Brest i Švajzer.

Mura je slavila na gostovanju Radomlju, 2:1.

Poveli su gosti preko Maroše u sedmom minutu. Domaći su odgovorili golom Koruna u 37. minutu, a pobedu Muri doneo je Caks golom u 73. minutu meča.