ExYu: Velež u finišu do boda, Hajduk slavio protiv Istre

Ex-Yu lige 26. nov 202322:06 0 komentara

Igralo se u nedelju u celoj nekadašnjoj Jugoslaviji. Dva meča su u Severnoj Makedoniji odložena zbog loših vremenskih uslova.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Odigrana su u nedelju četiri meča 15. kola, videli smo dva remija i pobede Sloge iz Dobija i Zrinjskog.

Zrinjski je slavio na gostovanju GOŠK i to ubedljivo, rezultatom 5:1.

Bilbija i Kiš pogodili su za goste u prvom poluvremenu, nadovezao se odmah na startu drugog dela meča Ramić, zatim još jednom pogađa Bilbija pa Sabljić za 5:0. Konačan rezultat postavio je u 85. minutu Šuta.

Sloga Doboj je na svom terenu minimalnim rezultatom savladala Zvijezdu 09, a jedini gol na utakmici postigao je Baranov u 88. minutu.

Željezničar je kod kuće remizirao sa Posušjem, a do boda je došao u nadoknadi vremena.

Poveli su gosti golom Kamanera u 33. minutu i imali pobedu u džepu sve do gola Selimovića u četvrtom minutu nadoknade.

Bez pobednika je završen i poslednji meča dana – Široki Brijeg – Velež 2:2.

Dva puta je Široki vodio, oba puta je golove dava Cavar. Rođeni su do izjednačenja prvo došli preko Pucea, a zatim im je golom u 90. minutu bod doneo Peco koji je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Prva liga Hrvatske

Dva su meča odigrana u šampionatu Hrvatske, a dan je obeležio duel Istre i Hajduka.

Hajduk je slavio 2:0 golovima Šahitija u 16. i Livaje u 90. sa bele tačke. Meč je obeležio i sukob Ercega i Livaje iz prvog poluvremena u kome su oba igrača prošla bez isključenja.

Ono o čemu se nakon meča priča je i tuča do koje je došlo nakon utakmice kada je nekolicina navijača Hajduka, u želji da dobiju dresove od igrača, ušla na teren i upustila se u sukob sa redarima zbog čega je intervenisala i policija.

U drugom meču dana Gorica je pobedila Rudeš 3:0.

Sve je rešeno u prvom poluvremenu. Načeo je goste Vujnović, a nadoveza se sa dva gola Blumel.

Prva liga Slovenije

Kompletirano je u Sloveniji 16. kolo nakon koga Celje na čelu tabele ima 38 bodova, pet više od Olimpije i devet više od Kopera.

Celje je gostovalo Bravu i slavilo 2:0. Golove za novi trijumf lidera šampionata dali su Karničnik i Kouter.

Aluminij je savladao Koper rezultatom 3:2.

Gosti su poveli golom Omladica u 14. minutu, ali je Martić dao dva brza gola za preokret. Tresla se mreža gostiju u 22. i 28. minutu. Šaubah je pogodio u 78. minutu za 3:2, a konačan rezultat je postavio Jelenić u 82.

Mura i Maribor su odigrali meč bez golova.

Prva liga Severne Makedonije

Dva meča su u nedelju odložena zbog loših vremenskih uslova, a pobede su u tri odigrana ,eča upisali Tikveš i Škupi. Duel Rabotničkoh i Gostivara je završen bez golova.

Tikveš je bio bolji od Brere, a jedini gol dao je Stoimenovski u 71. minutu.

Minimalnu pobedu je slavio i Škupi protiv Makedonije ĐP. Gol za pobedu dao je Mladenovski u 66. minutu.