Kup BIH: Vranješ za osminu finala, Fočaci pali na penale

Ex-Yu lige 29. nov 202315:42 0 komentara
Stojan Vranješ
Stojan Vranješ, Foto: Srđan Stevanović/Starsportphoto

Odigrana su i poslednja dva meča šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Mučili su se favoriti, Borac i Široki Brijeg, ali su na kraju ipak prošli u narednu rundu.

Banjalučani su gostovali u Hadžićima, gde ih je dočekao domaći Radnik, član Prve lige Federacije BiH.

Jedini gol viđen je u prvom poluvremenu, u 26. minutu, kada se lopta odbila do Stojana Vranješa, koji je majstorski pogodio mrežu Radnika. Domaćini su imali dve velike prilike na utakmici, ali je Pavlović sjajno intervenisao.

Pravu dramu smo videli u Foči, gde je Široki Brijeg prošao dalje preko Sutjeske, nakon izvođenja penala.

Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1, Sutjeska je u penal seriji vodila sa 3:2, ali su Fočaci potom promašili dva poslednja penala, dok su Širokobriježani bili sigurni i slavili su sa 4:3.

Mesto u osmini finala Kupa BiH ranije su osigurali Sloboda, Zrinjski, Slavija, Velež, Tuzla Siti, Zvijezda 09, GOŠK, Igman, Sarajevo, Posušje, Laktaši, Stupčanica, Jedinstvo i Sloga.