Ex-Yu lige 6. dec 202319:39 0 komentara
Guliver

Vrlo zanimljivi i prilično uzbudljivi mečevi igrani i u Bosni i Hercegovini i Severnoj Makedoniji.

Maribor je u nedelju slavio u velikom derbiju slovenačkog fudbala protiv Olimpije, ali ovaj tim tu pobedu nije nadogradio u vanrednoj rundi.

Na gostovanju Koperu „ljubičasti“ su stigli tek do boda, ali na kraju mogu da budu i zadovoljni krajnjim ishodom – 3:3. Jer, gubili su Mariborčani sa 2:0, potom i sa 3:2, a bod su obezbedili golom iz jedanaesterca, preko Iličića u 86. minutu.

U drugom meču dana nije bilo nikakve dileme, Domžale je do nogu potuklo ekipu Alimunija u gostima – 5:0.

U Bosni i Hercegovini igran je jedan meč, Tuzla je kao domaćin bila bolja od Širokog Brijega. Domaćinu je put pobede pokazao fudbaler tima iz Hercegovine, Lukić je u 48. minutu postigao autogol. Trijumf je pogotkom u 86. minutu potvrdio Hadžić.

U Severnoj Makedoniji dva susreta i dve pobede domaćina. Struga se namučila sa Voska sportom, ali je osvojila tri boda, i to golom Zgura iz jedanaesterca u dubokoj nadoknadi vremena, u 90+9. minutu.

Struga je na ovaj način ponovo lider na tabeli, sada sa bodom više od Škupija i tri u odnosu na Škendiju. U drugom susretu dana u vrlo zanimljivom meču Sileks je slavio protiv Vardara – 3:2.