Maribor za 22 minuta rešio derbi protiv Olimpije

Ex-Yu lige 3. dec 202321:47 0 komentara

U velikom derbiju slovenačkog fudbala sve je bilo gotovo posle prve polovine prvog poluvremena.

Veliki derbi slovenačkog fudbala pripao je Mariboru, koji je u „Ljudskom vrtu“ pred 7.500 gledalaca savladao Olimpiju – 3:1.

Mariborčani su furiozno krenuli, poveli su u četvrtom minutu preko Jakupovića iz jedanaesterca, samo dva minuta kasnije prednost je duplirao Repaš.

Nisu se domaći na tome zaustavili, u 22. minutu Repaš je još jednom bio strelac, za „plus tri“. Do kraja meča Olimpija je uspela samo da ublaži poraz preko Nukića u 90+3. minutu iz jedanaesterca.

Bravo je slavio protiv Mure Vladimira Vermezovića – 2:0. Domaći su poveli preko Pecara u 12. minutu, a gosti su propustili priliku da izjednače kad je 14 minuta kasnije neprecizan sa penala bio Šabanhadžaj. To je kaznila domaća ekipa, Kerin je u 62. minutu postavio konačan rezultat.

U Hrvatskoj je igran samo jedan meč, a mreže su u duelu Rudeša i Lokomotive iz Zagreba ostale netaknute – 0:0. Rudeš je na začelju tabele, i dalje bez trijumfa u eliti.

U Severnoj Makedoniji Škupi je dobio derbi protiv Škendije – 1:0, presudio je pogodak Trapanovskog u 37. minutu. Poraz ekipe iz Tetova iskoristila je Struga, koja je u gostima savladala Tikveš posle velikog preokreta i dva gola zaostatka – 3:2.

Posušje je na stadionu „Mokri dolac“ pred 2.000 navijača ostvarilo veoma važnu pobedu u meču Premijer lige BiH protiv Igmana – 4:1. Domaći su već posle prvog poluvremena rešili sve dileme, tada su postigli tri gola. U poslednjem duelu nedeljnog programa GOŠK i Široki Brijeg su remizirali – 0:0.