Novi kiks „prokletog“ Hajduka, Rijeka i Dinamo trljaju ruke

Ex-Yu lige 24. feb 202418:46 > 19:16 0 komentara
Hajduk Split
xJakubxPorzyckix via Guliver

Hajduk Split odigrao je samo 1:1 sa Varaždinom u gostima i tako neslavno najavio sutrašnji veliki derbi 24. kola NHL-a između direktnih rivala za titulu.

Ekipa iz Splita imala je skoro celo drugo poluvreme igrača više, ali su izvanredne odbrane golmana Varaždina Olivera Zelenika dovele do nerešenog rezultata na utakmici i novog razočaranja za vernu „Torcidu“.

„Bili“ su doveli brojna pojačanja u letnjem prelaznom roku, u januaru se „konačno“ vratio i Ivan Perišić, ekipa je veći deo sezone provela na prvom mestu i delovalo je da su svi ciljevi usmereni ka osvajanju 16 godina čekane titule prvaka, ali…

Nakon što je prezimio na prvom mestu ispred Rijeke i Dinama, Hajduk je u prvih pet kola prolećnog dela sezone ostvario samo dve pobede.

Varaždin poveo je u 40. minutu golom Leona Belcara, ali je potom ostao sa igračem manje, jer je u 52. minutu isključen Marko Dabro.

Hajduku nije bilo potrebno mnogo da izjednači, u 66. minutu pogodak je postigao Niko Sigur i delovalo je da će se ekipa trenera Mislava Karoglana izvući, međutim tada je na scenu stupio golman domaćih Zelenika i serijom odbrana skinuo Splićanima još dva boda sa tabele HNL-a.

Marku Livaji poništen je gol u 66. minutu za prednost Hajduka.

Ovim kiksom Rijeka ostaje na vrhu tabele pred derbi kola i gostovanje Dinamu iz Zagreba u nedelju u 15.00.

Hajduk će ostati drugi, ali videćemo sa koliko bodova prednosti u odnosu na zagrebačke „modre“, koji imaju i utakmicu manje od najvećeg rivala.

Hajduk će imati priliku za osvetu Varaždinu već 27. februara kada se ekipe susreću u četvrtfinalu Kupa.

Istra je na svom stadionu pobedila Rudeš sa 2:1.