Rijeka maršira ka tituli, Osijek slavio na Poljudu

Ex-Yu lige 15. apr 20241:12 1 komentar
Željko Sopić
xxDamirxSkomrljx via Guliver

Rijeka nezaustavljivo korača prema naslovu šampiona Hrvatske, pošto je u Puli pobedila Istru u "derbiju Učke" rezultatom 2:0. Sa druge strane, Osijek je drugi put ove sezone uzeo bodove na "Poljudu". Pobedom 2:1 vratio se na četvrto mesto tabele i naneo novi težak udarac splitskom sastavu.

Posle 30 kola Rijeka vodi sa 68 bodova, pet više od drugoplasiranog Dinama, koji ima i utakmicu manje koju će odigrati u sredu 17. aprila protiv Varaždina. Istra je pretposlednja.

Povezano:

Gostovanje u Puli bilo je potencijalno problematično za Rijeku, ali igrači Željka Sopića slavili su relativno komforno 2:0, što im je šesta uzastopna ligaška pobeda bez primljenog gola. Strelci pobednika bili su Toni Fruk u 30. minutu i Bruno Goda u 84.

Golove za Osijek dali su Matković i Mijerez, dok je strelac za Splićane bio Trajkovski.

Na praznom „Poljudu“ Hajduk je doživeo peti uzastopni poraz u svim takmičenjima, što mu se poslednji put dogodilo u proleće 1980. godine. Tada je Hajduk redom gubio od Dinama, Budućnosti, Crvene zvezde, Radničkog i Vardara. Sada su novi niz od pet neuspeha kreirali Lokomotiva, Dinamo dvaput, Rijeka i sada Osijek. Hajduk je nastavio turobno proleće u kojem je ispao i iz Kupa i iz trke za prvaka. Osijek je upisao treću pobedu zaredom.

U BiH igrao se derbi Sarajeva, a Željezničar je na “Koševu” remizirao 0:0 sa Sarajevom i došao do izuzetno bitnog boda u borbi za opstanak.

Željo je čitavo drugo poluvreme odigrao sa devetoricom igrača pošto su crvene kartone u prvom poluvremenu dobili Ameri Hiroš i Edin Cocalić.