Rogaška prvi put u istoriji osvojila Kup Slovenije (VIDEO)

Ex-Yu lige 24. maj 202423:40 1 komentar

Fudbaleri Rogaške prvi put u istoriji osvojili su Kup Slovenije pošto su u finalu pobedili ekipu Gorice.

EX YU

Utakmica na stadionu Stožice u Ljubljani završena je rezultatom 6:5 za budućeg drugoligaša protiv aktuelnog drugoligaša! Pobednik je odlučen tek posle boljeg izvođenja jedanesteraca. Posle 90 minuta rezultat je bio 0:0, posle produžetaka 1:1.

Bilo je ovo potpuno neočekivano finale između dva velika iznenađenja u ovosezonskom izdanju Kupa Slovenija. Gorica je bila tek četvrta u Drugoj ligi, a sledeće sezone u tom rangu pridružiće joj se i tim Rogaške. Iako je zauzeo osmo mesto u Prvoj ligi, moraće u niži rang jer nije dobio licencu.

Budućnost – Jezero 30. maj

Povela je ekipa Rogaške golom Brazilca Talisona u 106. minutu posle odlične kombinacije sa Sačvelom sa Jamajke. Izjednačio je Luka Marjanac iz slobonog udarca u 110. minutu.

Tim Rogaške je ispisao istoriju, prvi put je igrao u finalu i osvojio pehar Kupa Slovenije.

Gorici je ovo bilo peto finale Kupa Slovenije i drugi poraz, prethodno je osvojila pehar tri puta (2001, 2002, 2014). Bila je svojevremeno i četiri puta prvak Slovenije, ali je poslednjih godina drugoligaš.

Najbolji potez u regularnom delu meča viđen je u 81. minutu. Napadač Rogaške hrvatski internacionalac Patrik Mijić sjajno je šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je prečku.

Rogaška: Mulalić, Pirtovšek, Charles Alves, Vujčić, Kregar, Mijić, Lovrić, Flis, Kambič, Kurež, Korošec

Gorica: Jurca, Hodžić, Ćosić, Mevlja, Marinič, Hrka, Jalinous, Baruca, Brkić, Marjanac, Kadrić