Minimalac Argentine srušio Rusiju

FIFA World Cup 11. nov 201716:11 > 16:16
Otto Greule Jr, Getty Images Sport

Reprezentacija Argentine pobedila je Rusiju rezultatom 1:0 u prijateljskom duelu odigranom na renoviranom "Lužnjiki" stadionu u Moskvi.

Jedini gol postigao je Serhio Aguero u 86. minutu iz akcije u kojoj je prethodno asistent Kristijan Pavon bio u ofsajdu.
Tim selektora Horhea Sampaolija apsolutno je zaslužio trijumf, jer je i pre vodećeg pogotka stvorio niz dobrih šansi, a samo zahvaljujući raspoloženom golmanu Igoru Akinfejevu domaćin nije ranije kapitulirao.
Posebno je spektakularna bila odbrana golmana CSKA u 45. minutu kada je na čudesan način zaustavio volej Aguera.

Argentina je nastupila u praktično najjačem sastavu, a na ovoj utakmici za nacionalni tim debitovali su Herman Pecelja, Đovani Lo Selso i Kristijan Pavon.
Domaćin narednog Svetskog prvenstva je jedinu priliku imao preko Glušakova u 61. minutu kada je njegov šut odbranio golman Serhio Romero.

Rusija je bila prilično bezidejna i neubedljiva, a pred selektorom Čerčešovim je ozbiljan izazov da pripremi reprezentaciju za nastup na Svetskom prvenstvu.

Bio je ovo drugi susret dve reprezentacije, ne računajući SSSR, i druga pobeda Argentine, koja je slavila i na prijateljskoj utakmici pre osam godina.

Obe selekcije već u utorak igraju nove pripremne utakmice, Rusija će u Sankt Peterburgu ugostiti Španiju, dok će Argentina u Krasnodaru igrati sa Nigerijom.