Francuska 21. apr 202423:36 0 komentara
Nemanja Matić, PSŽ, Lion
AP Photo/Christophe Ena via Guliver Image

Fudbaleri PSŽ pet kola pre kraja šampionata imaju ogromnih 11 bodova više od Monaka, a u nedelju uveče na "Parku prinčeva" pao je i Lion.

Sveci su slavili rezultatom 4:1, a debakl gostiju najavio je autogol Nemanje Matića već u trećem minutu utakmice.

Svi pogoci viđeni su u prvom poluvremenu duela u francuskoj prestonici, a Lukas Beraldo je u šestom minutu duplirao prednost svog tima.

Na 3:0 posle samo 32 minuta igre povisio je Gonsavlo Ramos, Ernest Nuama je pet minuta kasnije vratio nadu Lionu da može da izbegne poraz, ali…

Portugalac Ramos je u 42. minutu još jednom matirao sunarodnika Antonija Lopeza za konačnih 4:1 i 19. trijumf PSŽ u sezoni.

Interesaantno je da je Lion imao više udaraca (16-14) ka golu rivala i jedan broj u okvir gola (6-6), međutim, sjajn je bio Đanluiđi Donaruma.

Matić je zamenjen u 68. minutu.

Kilijan Mbape je bio na klupi za rezerve Svetaca, ali nije dobio šansu.

PSŽ usledećem kolu gostuje Lorijenu, a Lion, koji je trenutno osmi sa 41 bodom, dočekuje Lion i ukoliko ekipa iz Kneževine ne pobedi Sveci bi već narednog vikenda mogli da obezbede titulu.