Brazilska „tragedija“ i gol Mbapea iz penala za spas 95.

Francuska 28. dec 202223:05 2 komentara
Markinjos PSŽ PSG Paris St Germain's Marquinhos celebrates scoring their first goal Ligue 1 - Paris St Germain v RC Strasbourg
REUTERS/Sarah Meyssonnier (Markinjos)

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Olimpika iz Liona zabeležili su pobede u poslednje dve utakmice 16. kola Lige 1 Francuske igrane u sredu.

Povezano

Šampion Francuske ugostio je na Parku prinčeva tim Strazbura i srećno došao do pobede od 2:1.

U centru pažnje bili su Brazilci u timu PSŽ. Kapiten Svetaca Markinjos postigao je vodeći gol u 15. minutu na dodavanje zemljaka Nejmara, a onda je na početku drugog poluvremena nesrećno postigao autogol – pokušao je da blokira centaršut sa desne strane, ali ga je lopta zakačila i završila iza leđa Điđija Donarume – 1:1.

Imao je PSŽ mnogo više od igre, Kilijan Mbape je propustio nekoliko dobrih prilika, ali nikako nije uspevao da dođe do nove prednosti.

Stvari su postale još gore po Parižane u 62. minutu kad je Nejmar za samo dva minuta dobio dva žuta odnosno crveni karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru Strazbura. Najbolji francuski arbitar Klemen Turpan bio je neumoljiv.

Izgledalo je da će Strazbur sa igračem više uspeti da ostane neporažen, ali je onda u petom minutu sudijske nadoknade vremena Turpan svirao poklon penal nad Mbapeom, koji je isti igrač iskoristio i doneo Pari Sen Žermenu sva tri boda – 2:1.

U drugoj utakmici u istom terminu u Brestu su gosti iz Liona došli do ubedljivog trijumfa od 4:2.

Ranije tokom dana odigrano je četiri utakmice 16. kola, istako je supertalentovani fudbaler Monaka Ben Segir. Svi rezultati: Okser – Monako 2:3, Ažaksio – Anže 1:0, Troa – Nant 0:0, Klermon – Lil 0:2, PSŽ – Strazbur 2:1, Brest – Olimpik Liion 2:4.