Embape doveo PSŽ na bod do titule, Lens gazi ka LŠ

Francuska 21. maj 202322:44 1 komentar
Kilijan Mpabe
AP Photo/Thibault Camus via Guliver Image

Fudbaleri PSŽ pobedom protiv Oksera u gostima rezultatom 2:1 došli su na bod do osvajanja šampionske titule.

Povezane vesti

Sveci su prvaci Francuske bili tri puta u poslednje četiri godine, odnosno osam u minulih deset sezona, a sada im je potreban bod u poslednja dva kola kako bi obezbedili rekordan 11. pehar. PSŽ je na vrhu večne listi sa deset titula zajedno sa Olimpikom iz Marseja i Sent Etjenom, dok po osam imaju Monako i Nant.

Parižanima je pobedu doneo Kilijan Embape koji je u šestom i osmom minutu matirao domaći tim. Asistent kod drugog gola bio je Lionel Mesi.

Okser, koji se grčevito bori za opstanak, u 51. minutu je prepolovio minus pogotkom Lasine Sinajoke, ali promene rezultata više nije bilo.

Empabe je prvi strelac sa 28 golova, a dva manje ima Aleksandre Lakazet iz Liona.

Lens je iskoristio subotnji poraz Marselja od Lila i trijumfom protiv Loriena u gostima 3:1, petim uzastopnim u prvenstvu, došao je na bod da obezbedi drugu poziciju i direktan plasman u Ligu šampiona.

Ren je deklasirao Ažaksio u gostima 5:0 i ostao je u trci sa Lilom za peto mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije, Brest je savladao Klermon sa 2:1, dok su dueli Troa – Strazbur (1:1), Nica – Tuluz (0:0) i Rems – Anže (2:2) završeni podelom bodova.

Iz lige su odavno ispali Anžea, Ažaksija i Troa, a njima će se pridružiti Okser ili Nant.