Hrabri Brest pao u nadoknadi protiv PSŽ

Francuska 11. mar 202322:59 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Pari sen Žermen je pobedio ekipu Bresta na gostovanju 2:1, ali se lider na tabeli Lige 1 mnogo mučio da dođe do pobede. Ključni gol je u nadoknadi dao Kilijan Mbape.

Igrao se 91. minut kada je Kilijan Mbape konačno prekratio muke Parižanima i navijačima koji su čekali novi trijumf protiv autsajdera. Malo je iščekivanje i potrajalo jer je VAR proveravao ovaj pogodak, ali se ispostavilo da je Kilijan bio u dozvoljenoj poziciji i pogodak je priznat.

Tokom meča je Pari sen Žermen apsolutno dominirao, u prvom poluvremenu je imao 70 odsto poseda, ali je bilo 1:1. Karlos Soler je u 37. minutu dao gol za vođstvo „svetaca“, a izjednačio je Honorat u 43. minutu.

U nastavku meča PSŽ nije bio dovoljno angažovan i nije stvorio niti jednu ozbiljnu priliku. Pet šuteva je imao PSŽ u okvir gola ali nije to bilo ništa što je zapretilo Brestu. Ipak PSŽ je dao gol preko Mbapea i tako je odneo tri boda sa ovog gostovanja.