Lil se ne odriče borbe za Ligu šampiona, Marsej ubedljiv

Francuska 2. mar 202423:12 0 komentara
Catherine Ivill / Staff

Lil se ne odriče borbe za plasman u Ligu šampiona. Ekipa koja će u osmini finala Lige konferencije igrati protiv Šturma, ponovo je visoko plasirana u francuskoj Ligi 1. U drugom meču dana, Olimpik iz Marseja slavio je ubedljivu pobedu na gostovanju Klermonu.

Vrlo važnu pobedu Lil je ostvario na gostovanju Remsu – 1:0. Presudio je pogodak Kanađanina Džonatana Dejvida u 56. minutu.

Dejvid je na ovaj način stigao na deobu drugog mesta na listi najboljih strelaca u Francuskoj sa Lakazetom, obojica imaju po 12 pogodaka, daleko iza vodećeg Embapea, sa 21 golom.

Olimpik iz Marseja je bio ubedljiv na gostovanju Klermonu i pobedu je upisao rezultatom 5:1.

Samo jedan od šest golova na ovom meču videli smo u prvom poluvremenu – Ndiaje je u 23. minutu doneo prednost gostima.

Klermon je u 53. minutu preko Boutobe došao do izjednačenja, da bi u nastavku na terenu ostao samo jedan tim.

Obamejang je samo šest minuta kasnije doneo novu prednost Marseju, a nadovezali su se i golovi Klausa (67.), Luisa Enrikea (80.) i Mumbane (90.+1).