Lion gubio 3:1 u 67, pa osvojio tri boda u 90+15. minutu!

Francuska 14. apr 202423:35 0 komentara
Nikolas Taljafiko
AP Photo/Laurent Cipriani via Guliver

Kakav preokret smo mogli da vidimo u Lionu... Neverovatna utakmica viđena je u nedelju u okviru 29. kola francuske Lige 1, a velikan kojeg vodi trener Pjer Saž stigao je do bitnih bodova u borbi za mesto koje vodi u Evropu. Čitavu utakmicu za pobednika odigrao je srpski vezista Nemanja Matić.

Olimpik iz Liona je na domaćem terenu pobedio Brest sa 4:3 (1:0) u duelu koji je obilovao spektakularnim preokretima.

Fudbal:

Lion je ovim trijumfom stigao na samo sva boda od Lansa, koji se nalazi na poziciji koja vodi u Ligu konferencije, što je kolosalan uspeh za Lion imajući na umu čemeran način na koji su otvorili sezonu.

Sa druge strane Brest, jedno od najprijatnijih iznenađenja evropskog fudbala u tekućoj sezoni, još je na drugoj poziciji, ali ima meč manje i samo bod više u odnosu na Monako. Prvoplasirani Pari Sen Žermen je na velikih deset bodova viška i na čelu je tabele.

Kako je došlo do dva preokreta u Lionu?

Prvobitno je sve krenulo dobro za domaćina. U 18. minutu Korentan Toliso koristi loptu Džejka O’Brajana i preciznim šutem dovodi Lion u vođstvo – 1:0. Međutim, na startu drugo poluvremena videli smo “blickrig” Bresta. Od 60. do 67. minuta gosti postižu tri gola. Jedan je dao Stiv Munije iz Benina na asistenciju Romena Del Kastilja, a potom Del Kastiljo dvaput za tri minuta postiže pogotke i Brest odjednom vodi sa 3:1!

Međutim, tada dolazi do fantastičnog odgovora Liona. Aleksandr Lakazet u 70. minutu smanjuje zaostatak, a u 79. minutu Nikolas Taljafiko preciznim udarcem poravnava na 3:3!

Sedam minuta kasnije Taljafiko zbog nesportskog ponašanja (vukao rivala koji je “povređen” ležao na terenu) dobija žuti, a potom, posle situacije koja je umalo prerasla u tuču, i crveni karton.

Na kraju su oba tima ušla u ogromnu nervozu, Pjer Les-Melu dobio je takođe crveni karton, a pobedu Lionu doneo je Mejtlend-Najls u čak 15. minutu sudijske nadoknade. Prethodno je u šesanestercu fauliran Lakazet, a Bizo je dobio žuti karton.

Matić je sve vreme bio u igri, a u devetom minutu sudijske nadoknade dobio je i žuti karton.

U narednom kolu na redu je veliki derbi francuskog fudbala jer će Lion u prestonici gostovati Pari Sen Žermenu. Što se Bresta tiče, oni će u derbiju kola odlučivati o drugom mestu u direktnom okršaju sa Monakom.

U preostale dve utakmice koje su se u Ligi 1 igrale u nedelju, zabeleženi su sledeći rezultati:

Avr – Nant 0:1 (0:0)