Marsej bez pobede na prvom gostovanju u sezoni

Francuska 14. avg 202222:35 0 komentara
Guliver

Marsej je odlično počeo sezonu, na “Veledromu" je pred više od 62.000 gledalaca savladao Rems, ali je na prvom gostovanju osvojio tek bod, odigrao je nerešeno sa Brestom – 1:1.

Marsej je na stadionu “Fransis Le Ble” odigrao dobro prvo poluvreme, poveo je u 38. minutu golom Nuna Tavareša, 22-godišnjeg Portugalca, koji je pogodio i na otvaranju sezone.

A onda je usledila očajna igra favorizovanog tima sa Azurne obale. Brest je u drugom poluvremenu zagospodario terenom, apsolutno se za sve pitao domaćin, Marsej je tek dva puta uspeo da im šutne ka golu, oba puta van okvira.

I takva igra donela je izjednačenje Brestu, u 62. minutu pogodio je Les-Melu. Činilo se da će domaćin i do preokreta, ali je Ruben Blanko nekako uspeo da spase svoj tim poraza.