Marsej surovo kaznio glupost Dansoa i ostao u igri za Evropu

Francuska 28. apr 202423:10 0 komentara
Olimpik Marsej
Guliver/AP Photo/Daniel Cole

Jedan potez - užasno dodavanje unazad Kevina Dansoa u 85. minutu - napravio je razliku u derbiju i poslednjoj utakmici 31. kola Lige 1.

Budni Pjer-Emerik Obamejang presekao je nesmotreni pas centralnog štopera gostiju i uposlio Papea Geja, a ovaj postavio konačnih: Olimpik Marsej – Lans 2:1 (1:0) pred 67.394 navijača na „Velodromu“.

Olimpik je tako u danu u kojem je najveći rival Pari sen Žermen osigurano novu titulu prvaka Francuske stigao do prve prvenstvene pobede posle pet rundi i prišao gostima sa severa na dva boda zaostatka u trci za pozicijom 6, koja vodi u Ligu konferencija.

Domaćin je poveo pogotkom Obamejanga već u 55. sekundi utakmice, nakon čega je publika na obali Mediterana gledala uzbudljivo prvo poluvreme sa mnogo šansi, ali bez golova.

VIŠE LIGE 1 NA SPORT KLUBU

Matić asistirao u pobedi Liona, PSŽ i zvanično šampion

Spektakularan trijumf Bresta za Ligu šampiona – 5:4 u Renu

To je potrajalo sve do 77. minuta kada je Vesli Said na dodavanje Masadija Haidare krunisao ofanzivu i bolju igru Lansa, ekipe koja bi u finišu verovatno odbranila remi i sačuvala pet bodova prednosti nad Marsejom u trci za poslednjom pozicijom koja vodi u Evropu naredne sezone, ali dogodila se greška Dansoa i surova kazna.

Ekipa trenera Žan-Luisa Gasea već u četvrtak na istom mestu dočekuje Atalantu u jednoj od najvažnijih utakmica u novijoj istoriji kluba iz Marseja – prvom meču polufinala Lige Evrope.

Olimpik će narednog vikenda biti oslobođen obaveza u prvenstvu, tako da će imati sedam dana za odmor i pripremu revanša u Bergamu. Utoliko, ova tri boda imala su veliki značaj za poljuljani tim koji se u poslednje vreme potpuno fokusirao na završnicu UEFA kupova da je doveo u pitanje plasman u iste naredne sezone.