Mesi i Ramos pokorili Nicu, PSŽ ostao na plus šest

Francuska 8. apr 202323:02 2 komentara
Guliver

Otpisana je i Nica - Pari sen Žermen načinio je trokorak ka tituli i u 30. kolu Lige 1. Duel na Alians rivijeri završen je pobedom gostiju 2:0 (1:0).

Nije baš lider imao očekivano lagan zadatak u Nici.

Povezano

Poveo je sredinom prvog poluvremena, raspoloženi Leo Mesi otvorio je bravu gostiju u 26. minutu. Iskoristio je asistenciju Mendeša i najavio pobedu Pari sen Žermena.

Konačnih 0:2 postavio je Ramos u 76. minutu. Sjajni Mesi uradio je odličan posao i ostavio prostor defanzivcu da poentira.

Mogao je u finišu Mbape da pobedu Parižana učini ubedljivijom. U nadoknadi vremena, iz srca kaznenog prostora, gađao je daleko iznad prečke i nastavio seriju od tri utakmice bez gola.

Dobra partija u polju nije bila dovoljna fudbalerima Nice da barem jednom zatresu mrežu odličnog Donarume. Italijanski čuvar mreže, sa sedam odbrana, dovodio je crveno-crne do očaja i ostavio prostor saigračima da utabaju stazu trijumfa.

Posle 30. kola, Pari sen Žermen na vrhu ima 69 bodova, tri više od drugoplasiranog Lansa.

Osma Nica sakupila je 45 poena. Crveno-crni su, zanimljivo, prekinuli niz od 14 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.