Matićev Ren pao u Marseju, Monako siguran

Nemanja Matić, Ren, Džefri Kondogbija
Ubert Eats ValentinaClaret Panoramic via Guliver Image

Monako slavio u jednom od derbija kola protiv Monpeljea.

Monako je ostao u vrhu tabele francuskog šampionata, posle pobede nad Monpeljeom – 2:0. Kneževi su do vrednog trijumfa došli ipak teže nego što to krajnji rezultat pokazuje, iako je Minamino postigao gol već u šestom minutu.

Povezano

Od 67. minuta domaći su imali i igrača više, isključen je Kujate, ali su se mučili do kraja. Brojčanu prednost iskoristili su tek u nadoknadi vremena, kad je pobedu osigurao Ben Jeder.

Olimpik iz Marseja je na „Velodromu“ prekinuo niz od četiri meča bez trijumfa (po dva remija i poraza) i golovima Pjere Emerika Obamajenga u 8. i Azedina Ounahija u 65. minutu savladao je Ren sa 2:0.

Ekipa Đenara Gatuza je zabeležila tek četvrti trijumf u sezoni i sa 17 bodova je deveti na tabeli, dok Ren ima dva boda manje.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za goste, a oba tima su duel završila sa desetoricom fudbalera – isključeni su Kristofer Voh iz Rena u 61. i Iliman Ndiaje u 68. minutu iz Marseja.

Vrlo ubedljiv pred svojim navijačima bio je Brest, koji je savladao ekipu Klermona – 3:0. Još u prvom poluvremenu domaći su sa dva gola nagovestili krajnji ishod, pogađali su del Kastiljo u 20. i Pereira Laže u 34. minutu, konačan rezultat postavio je Del Kastiljo svojim drugim golom, u 51. minutu.

Lil je na svom terenu bio bolji od Meca rezultatom 2:0. Gostima je dosuđen jedanaesterac u 29. minutu, ali je golman Lila Luka Ševalije odbranio udarac Elisora sa bele tačke. Domaći su postigli dva gola u nadoknadi prvog dela – Jaziči u 45+2 i Dejvid u 45+6.

Imao je Mec još jednom priliku da uhvati priključak, ali je Ševalije zaustavio i udarac Lamina Kamare sa 11 metara – u 55. minutu

Činilo se da će kao domaćin slaviti i Tuluz, ali je na kraju u duelu protiv Lorijena bilo nerešeno – 1:1. Tuluz je poveo preko Dalinge u 72. minutu, bod gostima obezbedio je Dijeng u 90+1. minutu.