Monako u derbiju slavio protiv Rena, juri Ligu šampiona

Francuska 15. apr 202223:05 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

U prvom meču 32. kola šampionata Francuske u fudbalu, Monako je u jednom od derbija, kao gost pobedio Ren sa 3:2, pa trenutno zauzima četvrto mesto sa 53 boda, tri manje u odnosu na Ren koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Posle samo tri minuta igre Ren je vodio sa 1:0 na oduševljenje domaćih navijača, a strelac je bio Flavijen Tait. Slavlje nije dugo trajalo, jer je Monako u 11. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Brazilac Vanderson.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, iako su obe ekipe imale nekoliko poluprilika i prilika da stignu do prednosti. U nastavku meča, Visam Ben Jeder je doneo prednost Monaku u 57. minutu. Dvadeset minuta kasnije, Monako je u režiji Mirona Badua stigao do 3:1.

Šuameni Monako Aurelie Tchouameni (AS Monaco) - Kader Bamba (Amiens) FOOTBALL : AS Monaco vs Amiens SC - 1/4 de finale de coupe de Fran
NorbertScanella/Panoramic via Guliver

Ren se nije predavao nastojao je da stigne do izjednačenja. Uspeo je smanji na 2:3 preko Martina Terijera u drugom minutu zaostavnog vremena, ali je pobeda zasluženo pripala momcima iz Kneževine, koji nastavljaju borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Podsećanja radi, uz utakmicu manje, lidersku poziciju drži PSŽ, dok je na koti dva Marsej sa 59 bodova.