Nica drži korak sa PSŽ, Obamejang gura sve bolji Marsej

Francuska 10. dec 202317:11 > 23:18 0 komentara
OGC Nice
ReutersGonzalo Fuentes

U prva četiri nedeljna meča 15. kola Lige 1, samo sedam golova, a onda ubedljiva pobeda Liona "diže prosek". Nica nastavlja da drži korak sa Pari Sen Žermenom na vrhu tabele.

U prvom meču dana Nica je na svom terenu savladala Rems i pobedu upisala rezultatom 2:1. Čekalo se na gol sve do 55. minuta kada je Laborde doneo prednost Nici. Abdelhamid pogađa za izjednačenje u 78. minutu, ali je radost gostiju trajala nepuna tri minuta. Boga je u 82. pogodio za, pokazalo se, konačnih 2:1.

Lion je na „Lakazetov pogon“ savladao Tuluz rezultatom 3:0. Sva tri pogotka postigao je upravo napadač Aleksander Lakazet – u 25, 29. i 80. minutu i na taj način je prekinuta serija od tri uzastopna poraza.

Brest je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Mecu. Jedini gol na ovoj utakmici postigao je Le Duaron u 75. minutu.

Strazbur je savladao Le Havr golom u dubokoj nadoknadi vremena – 2:1. Emega je doneo prednost domaćinu u 21. minutu, Salmijer je izjednačio u 49, ali je Emega ipak bio čovek odluke za domaće i doneo je svom timu pobedu pogotkom u sedmom minutu nadoknade.

Olimpik iz Marseja je u gostima savladao ekipu Lorijena rezultatom 4:2. Bio je to treći uzastopni trijumf tima koji predvodi Đenaro Gatuzo.

Gosti su sve golove postigli u prvom poluvremenu koje su dobili sa 4:1. Šansel Mbemba, Leonardo Balerdi i Pjer Emerik Obamejang dva puta matirali su čuvara mreže Lorijena, dok je strelac za domaći sastav bio Romejn Favr.

Konačan rezultat postavio je Benadžamin Mendi prvim pogotkom u dresu Lorijena.

Omabejang je četiri od ukupno pet golova u sezoni postigao u poslednje tri utakmice.

Marsej je šesti sa 23 boda, koliko imaju još Lens i Rems, a Lorijen 16. sa 12.

Duel Klermona i Lila završen je bez golova.