Penali i golovi bivših igrača Arsenala za remi u Lionu

Francuska 11. nov 202223:04 0 komentara
Lion Nica Olympique Lyonnais vs OGC Nice - Ligue 1 - 11/11/2022 Fußball, Olympique Lyon - OGC Nizza Anthony Lopes (lyon) vs Nicolas Pepe (nice) FOOTBALL: Olympique Lyonnais vs OGC Nice
FredericChambert/Panoramic via Guliver image

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Nice osvojili su po bod u prvoj utakmici 15. kola elitne francuske Lige 1.

Francuska

Meč u Lionu završen je nerešeno 1:1.

U centru pažnje bili su doskorašnji fudbaleri Arsenala – Aleksandre Lakazet u domaćem timu i Nikola Pepe kod gostiju. Obojica su iznudili penale za svoje timove i realizovali najstrože kazne.

Najpre je u 38. minutu Pepe oboren u šesnaestercu domaćeg tima. Golman Liona Antoni Lopez odbranio mu je udarac, ali je penal ponovljen pošto je iz VAR sobe utvrđeno da je portugalski golman sa obe noge napustio gol liniju pre nego što je fudbaler Nice šutirao. Iz drugog pokušaja Pepe je bio siguran, njegov četvrti gol od početka sezone.

Sve do 89. minuta činilo se da će protivnik Partizana iz UEFA Lige konferencije odneti bodove iz Liona, ali je tada Lakazet iznudio penal za domaći tim. Za razliku od dojučerašnjeg saigrača on nije imao problema prilikom izvođenja jedanesterca. Šutirao je snažno po sredini gola i savladao golmana Kaspera Šmajhela. Njegov osmi gol u sezoni za 1:1.

Nakon ovog remija oba tima su ostala na svojim pozicijama. Olimpik Lion je osmi sa 20 bodova, Nica je stepenik niže sa bodom manje.