PSŽ brojao do šest, briljirali Nejmar, Mbape i Mesi

Francuska 9. apr 202222:52 > 23:02 0 komentara
PSŽ Paris St Germain's Lionel Messi celebrates scoring their third goal with Kylian Mbappe, Idrissa Gueye and Achraf Hakimi Mesi Mbape
REUTERS/Sarah Meyssonnier

PSŽ je u drugom meču 31. kola šampionata Francuske, kao gost, pobedio Klermon sa 6:1. Odigran je još jedan meč 9. aprila, a Ren je pobedio Rems sa 3:2.

Parižani koji su praktično već osvojili titulu, imali su problema, ali su uspeli da slome otpor Klermona, koji se grčevito bori za opstanak u elitnom društvu.

PSŽ je sjano počeo meč, pa je posle dvadesetak minuta igre vodio sa 2:0. Prvo je Nejmar na asistenciju Mesija, pogodio za 1:0, Mbape je duplirao prednost, a drugu asistenciju na meču je upisao Mesi.

David Ramos/Getty Images

Klermon se nije predavao, a nadu domaćinu da može do pozitivnog rezultata doneo je Jodel Dodu u završnici prvog poluvremena.

U nastavku meča, PSŽ je deomolirao rivala. U 71. minutu, Nejmar je mirno pogodio sa bele tačke za 3:1. Samo tri minuta kasnije, Nejmar je asistirao Mbapeu za 4:1. Mbape je postigao treći gol nedugo zatim, a Mesi je upisao treću asistenciju. Tačku na meč – 6:1, stavio je Nejmar u 83. minutu.

PSŽ je prikupio 71 bod i nalazi se na prvom mestu, Klermon je sa 28 bodova, na 17. mestu i ima samo bod više u odnosu na Sent Etjen koji bi igrao baraž mečeve za opstanak u elitnom društvu, kada bi se sada podvlačila crta. Na začelju su Bordo i Mec sa po 23 boda i utakmicom manje u odnosu na Klermon i Sent Etjen.