PSŽ sve bliži novoj tituli: Egzibicije Mbapea i Dembelea

Francuska 24. apr 202421:01 0 komentara
Mbape Pari Sen Žermen PSŽ Paris St Germain's Kylian Mbappe celebrates scoring their second goal with Goncalo Ramos and Nuno Mendes Ligue 1 - Lorient v Paris St Germain
REUTERS/Stephane Mahe

Rutinska pobeda fudbalera Pari Sen Žermena u gostima protiv Lorijena u 29. kolu Lige 1 Francuske.

Nemanja i Strahinja Jokić imaju podebeo NBA dosije ispada

Istina je, Mijailović je pogazio datu reč Čoviću!“

Firmaši provocirali domaće, pa se sukobili sa policijom

Opravdali su Parižani očekivanja i lako savladali pretposlednji tim na tabeli: Lorijen – PSŽ 1:4 (0:2).

Sve je praktično bilo rešeno posle uvodnih 20-tak minuta. Tačnije, kada su Usman Dembele i Kilijan Mbape u rasponu od samo tri minuta dva puta zatresli mrežu domaćeg golmana.

Prvo je Dembele posle solo akcije u 19. minutu pogodio sam donji desni ugao, golman Ivon Mvogo je samo pogledom ispratio ulazak lopte u mrežu.

Tri minuta kasnije Nuno Mendeš je prošao po levoj strani, dodao do Mbapea, koji je na neobičan aktaktivan način zahvatio loptu i prosledio je u gol – 0:2.

Ipak, najlepši potez na utakmici viđen je u 60. minutu, Mbape je na „petoparcu“ predriblao jednog domaćeg igrača, proturio mu loptu kroz noge i kao na tacni asistirao Dembeleu za treći gol gostiju – 0:3.

Do kraja meča prvo je Lorijen došao do utešnog gola, a onda je Mbape još jednom zatresao mrežu za konačnih – 1:4!

Lorijen – Pari Sen Žermen 1:4

/Bamba 73 – Dembele 19, 60, Mbape 22, 90/

Pari Sen Žermen sa utakmicom više pet kola pre kraja ima čak 14 bodova više od drugooplasiranom Monaka i samo je pitanje trenutka kada će i zvanično odbraniti titulu i osvojiti deseti šampionat Francuske u poslednjih 12 sezona.

Pari Sen Žermen PSŽ Usman Dembele Paris St Germain's Ousmane Dembele scores their first goal Ligue 1 - Lorient v Paris St Germain