Rajkoviću opet mirna mreža, Jovetić strelac

Francuska 18. apr 202123:25 > 23:31 0 komentara
Predrag Rajković
Panoramic/Guliver

U popodnevnom programu 33. kola francuske Lige 1, Rems je remizirao sa Mecom, u meču bez golova.

Golman reprezentacije Srbije, Predrag Rajković, posle susreta sa Nicom, ponovo je sačuvao mirnu mrežu.

Stevan Jovetić je poslednjim golom, pred početak sudijske nadoknade vremena, ukrasio pobedu Monaka u Bordou – 3:0. Prvi pogodak postigao je Voland u 29, drugi Martins u 47. minutu.

Ne predaje se ni Lion. U poslednjoj utakmici večeri slavio je u Nantu – 2:1. Briljirao je Memfis Depaj, sa dva brza gola na početku susreta. Nant je imao snage samo da smanji zaostatak, na isteku 60. minuta. I to je bilo sve, Lion je ostao u trci za prvo mesto.

U derbiju donjeg dela tabele, Strazbur je sa igračem manje stigao do boda na gostovanju Nimu (1:1). Domaćem timu nije bio dovoljan pogodak Ripara, iz 55. minuta. Izjednačio je Linar u 82. za konačnih 1:1. Gosti su skoro ceo drugi deo susreta odigrali sa desetoricom, direktan crveni karton na početku nastavka dobio je Žilbert.

Srpski reprezentativac, Stefan Mitrović, sa trakom na ruci, predvodio je ekipu Strazbura tokom celog meča.

Istovetnim rezultatom (1:1) okončan je duel Bresta i Lansa. Mreže su pogađali Žan Lukas (37) i Kakuta (72, jedanaesterac).

Dižon je sa 2:0 pobedio Nicu, zahvaljujući golovima Šafika u 49. i Benzije u 77. minutu.

Monako je treći sa 68 bodova, iza lidera Lila (70) i drugoplasiranog Pari Sen Žermena (69). Četvrti Lion sakupio je 67, Peti Lans ima 53 boda, deveti Mec i deseta Nica po 43, jedanaesti Rems 41. Strazbur je 14. sa 37 poena, koliko ima i 16. Brest, a Nim 18. sa 31. Pretposlednji Nant upisao je 28 poena.