Strazbur i Tuluz preokretima stigli do pobeda

Francuska 13. apr 202423:10 0 komentara
Gameiro
REUTERS/Pascal Rossignol

Strazbur je savladao Rems u okviru 29. kola Lige 1 rezultatom 3:1 i tako im pomrsio put ka Evropi.

Gosti su dobro počeli meč. Japanski duo je bio zaslužan za vodeći gol. Ito je u sedmom minutu dodao do Nakamure koji je bio nepogrešiv. Pred kraj prvog poluvremena je sudija dosudio penal za domaću ekipu, a legenda kluba, Kevin Gamero je bio siguran i doneo izjednačenje.

Drugi deo nije dobro počeo za Rems, jer je Sila na asisteniju Bakve u 50. minutu potpuno preokrenuo rezultat. Rems je imao posed lopte, otvorio se i pokušavao da dođe do izjednačujućeg gola, ali je Dion u drugom minutu nadoknade vremena uspeo da iskoristi višak prostora i da kazni goste, te postavi konačan rezultat utakmice.

Strazbur je ovom pobedom došao do 36. boda i nalazi se na 12. mestu, dok je Rems sedmi sa 40 bodova.

I drugi meč dana je obeležio preokret. Fudbaleri Tuluza su uspeli da slave protiv Rena rezultatom 2:1.

Sve je dobro počelo za domaćina. Imali su igru, posed i prilike, a 20. minutu je Doe postigao vodeći gol. Slavlje je trajalo svega dva minuta, pošto je Kaseres izjednačio. Nije se mnogo toga dešavalo u nastavku, ali je u 32. minutu uspeo najbolje da se snađe u kaznenom prostoru i da donese preokret svojoj ekipi.

Ren je u drugom poluvremenu imao veći posed lopte i više prilika za gol, ali nije uspeo konkretno da pripreti golu gostiju, pa je Tuluz otišao kući sa celim plenom.

Ren je ostao na 39 bodova i devetom mestu, dok je Tuluz sada 11. sa 36 bodova.