Tuča, suzavac… pa dva gola Aleksisa Sančeza, Olimpik na -5

Francuska 11. feb 202321:38 > 23:45 0 komentara
Aleksis Sančez, Olimpik Marselj
FredericChambert Panoramic via Guliver Image

Fudbaleri Olimpika iz Marseja u 23. kolu prvenstva Francuske u gostima su pobedili Klermon rezultatom 2:0, a meč je počeo sa 45 minuta zakašnjenja zbog sukoba navijača i intervencije policije.

Povezane vesti

Duel je trebalo da počne u 21 čas, međutim, organi reda su ispred stadiona koristili suzavac kako bi obuzdali pristalice oba kluba, a oblak dima završio je unutar fudbalskog zdanja. Glavni sudija je odlučio da igrače povuče u svlačionicu i tek kada su se stekli regularni uslovi utakmica je počela.

Ekipa hrvatskog trenera Igora Tudora povela je u 44. minutu golom Aleksisa Sančeza iz penala i sa minimalnim vođstvom gostiju otišlo se na odmor.

Olimpik je konkretniji bio i u nastavku utakmice, a čilenaski reprezentativac je u 81. minutu po drugi put matirao Morija Diaoa. Tridesetčetvorogodišnjem Sančezu to je bio deveti gol u sezoni.

Ekipa sa „Velodroma“ u sledećem kolu gostuje Tuluzu, a Klemon ide na noge Renu.