Tuluz šokirao Monako, Monpelje i Ren sigurni

Francuska 18. feb 202422:54 > 22:55 0 komentara
Guliverimage

Fudbaleri Tuluza priredili su iznenađenje u 22. kolu francuske Lige 1. Klub sa juga Francuske je slavio protiv Monaka u gostima rezultatom 2:1.

Monako je ušao u meč onako kako se očekivalo. Imali su fudbaleri iz Kneževine imperativ pobede kako bi ostali u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona i bili su ofanzivni od samog starta. Pokušavali su da savladaju mladog Restea, ali su bili uglavnom neprecizni. Tuluz je sa druge strane strpljivo čekao na prilike i kao grom iz vedra neba su poveli četiri minuta pre kraja prvog poluvremena i to na kakav način. Sijera je izveo slboodan udarac iz daljine i poslao dalekometni udarac i uhvatio Kena „na spavanju“ za vođstvo domaćina. Monako nije zaslužio da gubi na poluvremenu, ali je to ipak bio slučaj.

Drugi deo igre je počeo baš na način kakav je domaćin želeo. Denis Zakarija je centrirao u 48. minutu, lopta nije izbijena kako treba, a to je iskoristio Aklijuš i uputio udarac uz desnu stativu za poravnanje rezultata. Mogli su crveno-beli do potpunog preokreta u 55. minutu preko Kerera, ali je novopridošli bek iz Vest Hema promašio gol sa 11 metara. Sa druge strane je Tuluz preko Mavise mogao da postigne još jedan spektakularan gol. Vezista je šutirao sa 30 metara i pogodio stativu.

Monako je pritiskao goste, ali je ponovo usledio šok na stadionu „Luj II“. Ponovo je Sijera bio u centru pažnje. Poslao je loš centaršut iz kornera koji je na kraju prošao pored nekoliko igrača Monaka i došao do Koste koji je odlično zahvatio loptu i još jednom matirao Kena. Mogao je Ben Segir da izjednači samo dva minuta posle gola Tuluza, ali je Reste odreagovao fenomenalno i odbranio snažan šut rezerviste Monaka. Iako je Monako napadao većinu vremena, Desler je za Tuluz imao odličnu priliku da stavi tačku na ovu utakmicu u 80. minutu. Sa pet metara je glavom promašio čitav gol i Monako je ostao u životu.

Tim iz Kneževine nije uspevao da dođe do prilike za gol u završnici, ostali su bez energije, pa je tako Tuluz odneo veoma važnu pobedu. Monako je sada na četvrtom mestu sa 38 bodova, dok se Tuluz popeo na 13. mesto sa 23 boda.

Monpelje i Ren su bili sigurni u svojim okršajima. Monpelje je savladao Mec rezultatom 3:0, a poveli su već u trećem minutu, potom su imali punu kontrolu meča i zasluženo slavili. Sa druge strane, Ren je mogao da slavi i ubedljivije od 3:1 protiv Klermona, ali su učinili koliko im je dovoljno da zabeleže nova tri boda i ostanu u trci za mesto koje vodi u Evropu.

Rems i Lens remizirali su 1:1 – domaći su poveli golom Dijakitea u 41. minutu, a nedugo zatim je u nadoknadi vremena izjednačio Said.

U poslednjem meču dana, Brest je savladao Olimpik Marsej sa 1:0 pogotkom Pjera Les-Melua u 88. minutu, uprkos tome što je domaćin od 60. minuta igrao bez isključenog Stiva Munija.