Važne pobede Oksera, Strazbura i Bresta

Francuska 16. apr 202317:23 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Velika borba za opstanak vodiće se u francuskoj Ligi 1. U 31. kolu vredne pobede su ostvarili Okser, Brest i Strazbur.

Okser je kod kuće bio bolji od direktnog rivala u donjem delu tabele Nanta 2:1. Domaći su poveli već u petom minutu iz penala preko Jubala, a do kraja poluvremena prednost je duplirao Da Kosta. Nant je smanjio na 2:1 u 55. minutu preko Mostafe, ali više od toga nije mogao.

povezane vesti

Brest je minimalnim rezultatom pobedio Nicu pogotkom Le Duarona u 12. minutu, dok je Strazbur bio bolji od otpisanog Ažaksioa 3:1. Veteran Gameiro je iz penala doveo domaće u vođstvo. Na 2:0 povisio je Dijara, smanjili su gosti preko Bareta, a konačan skor u 89. minutu postavio je Suzuki.

Strazbur je sada na 17. mestu, poslednjem koje vodi u niži rang sa 29 poena, Brest i Nant imaju 31, Okser 32. Od elite su se praktično oprostili Troa i Ažaksio sa 21 bodom i Anžer sa 14 poena.

U preostala dva meča popodnevnog programa Lil je posle preokreta dobio Monplelje 2:1 golovima Dejvida i Kabele u 70. i 72. minutu. Gosti su poveli preko Silija u 24. minutu.

Klermon, bez povređenog Komnena Andrića, je savladao Anžer 2:1.