Velika pobeda Monaka, Marsej ponovo prosuo

Francuska 25. apr 20240:22 0 komentara
Monako Lil Denis Zakaria (AS Monaco) - Bafodà Diakite (Lille) - Leny Yoro (Lille) FOOTBALL : AS Monaco vs Lille - Ligue 1 Uber Eats
NorbertScanella/Panoramic via Guliver

Odigrane su poslednje dve utakmice 29. kola Lige 1 Francuske, Monako je smanjio razliku za vodećim Pari Sen Žermenom, ali još važnije - udaljio se od direktnog rivala u borbi za Ligu šampiona.

Partizan nemoćan, Olajinka odveo Zvezdu u finale

Nemanja i Strahinja Jokić imaju podebeo NBA dosije ispada

Istina je, Mijailović je pogazio datu reč Čoviću!“

Kneževi su na stadionu Luj II ugostili šampiona iz 2021. tim Lila, koji je imao priliku da se eventualnom pobedom izjednači sa drugoplasiranim Monakom po broju bodova.

Umesto toga, doživeo je poraz i sad zaostaje šest bodova za rivalom. Monako je pobedio sa 1:0, strelac jedinog gola bio je Jusuf Fofana u 61. minutu. Iskoristio je grešku protivnika i zakucao loptu u mrežu.

U istom terminu Olimpik Marsej dočekao je tim Nice. Gosti su poveli preko Mofija u 13. minutu, Marsej je uspeo da preokrene rezultat golovima Klausa u 31. i Obamejanga iz penala u 56, ali je po ko zna koji put prosuo bodove. Ovog puta uz realno opravdanje – domaći tim je čitavo drugo poluvreme igrao bez isključnog Farisa Mumbanje. Izjednačujući gol za Nicu postigao je Bard u 72. minutu.

Ranije tokom dana šampion i lider na tabeli PSŽ bio je ubedljiv kao gost protiv Lorijena – 4:1.

Pari Sen Žermen je prvi na tabeli sa 69 bodova i samo je pitanje dana kada će odbraniti titulu. Monako je drugi sa 11 bodova manje, slede Brest sa 53, Lil 52, Nica 48… Marsej je tek osmi sa 41 bodom.