Korintijans nemilosrdan, trijumf Fluminensea

Alexandre Schneider, Getty Images

Fudbaleri Korintijansa ostali su neporaženi i posle 19. kola brazilske lige, pošto su na svom terenu savladali Sport Resife 3:1. Istim rezultatom Fluminense je bio bolji od poslednjeplasiranog Atletiko Goajensea.

Korintijans je od starta meča zaigrao sjajno i već u devetom minutu došao do prednosti pogotkom levog beka Giljermea Arane.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do starta drugog dela igre, kada je u 46. minutu Rodriginjo trećim golom u sezoni povisio na 2:0. Pobedu domaće ekipe overio je Pedro Enrike u 66 minutu. Do kraja meča Sport Resife je uspeo da dođe do počasnog pogotka, a strelac je bio rezervista Talison u 83. minutu.

Klubu iz Sao Paola je to 14. trijumf u sezoni i sa 47 bodova nalazi se ubedljivo na prvoj poziciji, Resife sa 28 zauzima šesto mesto.

Zanimljiv meč viđen je u duelu između Fluminensea i Atletiko Goajensea, naročito u prvom poluvremenu.

Domaća ekipa je u 15. minutu došla do prednosti preko veziste Vendela, da bi u 24. izjednačio Paulinjo. U 34. minutu Velington Silva vraća vođstvo na stranu ekipe iz Rio de Žaneira, a konačan rezultat postavlja Enrike Durado 10. golom u sezoni, čime se na drugom mestu liste strelaca izjednačio sa Lukom iz Ponte Prete.

Fluminenseu je to bio prvi trijumf posle tri meča i sa 25 bodova zauzima osmu poziciju, dok je Goajense upisao drugi poraz u nizu. Sa 12 bodova nalazi se na poslednjem mestu i predstoji mu grčevita borba za opstana