Briž jedva izvukao bod, Mitrović dobio Šaponjića

Andy Astfalck, Getty Images

Fudbaleri Klub Briža kiksnuli su u meču 16. kola Župiler lige, pošto su remizirali sa poslednjeplasiranim Eupenom sa 2:2.

Međutim, uprkos tome što je lider pre meča sigurno želeo tri boda, na kraju je prezadovoljan i jednim.

Domaći Eupen vodio je sa 2:0 golovima Lejea u devetom i Lotisa u 18. minutu, da bi Denis smanjio u 68. minutu.

Taman kada se činilo da će Eupen odoleti, u 91. minutu penal za Briž skrivio je Lotis, koji je Vormer pretvorio u gol za konačnih 2:2, mada je Kuls promašio veliku šansu i za preokret Briža.

Remi je viđen i u Liježu u meču Standarda i Antverpena – domaćina je u vođstvo doveo Orlando Sa golom u nadoknadi prvog poluvremena, dok je bod gostima doneo Heremans iz penala u 73. minutu.

U poslednjem meču dana Gent je savladao Varegem u gostima 1:0 golom Simona u 26. minutu. Stefan Mitrović odigrao je ceo meč u pobedničkom timu, a za domaćina je do 76. igrao Ivan Šaponjić.

Klub Briž je prvi na tabeli sa 41 bodom, druga je ekipa Šarlroa sa 35, a treći je Anderleht sa 34 i te tri ekipe izdvojile su se na čelu tabele, dok je Eupen i dalje poslednji sa 11 bodova, četiri manje od Mehelena.