Boka se kockala i prošla, Pavon otklonio sumnje

Amilcar Orfali/Getty Images

Ekipa Boke Juniors plasirala se u polufinale Kopa Libertadores – posle pobede nad Kruzeirom 2:0 na svom terenu, u Brazilu je bilo 1:1.

Ipak, nije bilo toliko jednostavno kao što krajnji rezultat sugeriše jer je Kruzeiro poveo u 58. minutu – Sasa, 24-godišnjak rodom iz Rija, ušao je u igru minut ranije, a potom je postigao peti gol u sezoni u Kopa Libertadores, na asistenciju Lea.

Leo je potom imao i dobru priliku, baš kao i Ranijel, na drugoj strani pretio je Zarate, a u 81. minutu Kruzeiro je ostao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Dedea.

Neizvesno je bilo sve do same završnice, tj. do 94. minuta kada je Kristijan Pavon izjednačio i navijači argentinskog tima mogli su da odahnu.

U polufinalu se sastaju Boka – Palmeiras i Gremio – River Plejt. Prvi mečevi na programu su 24. oktobra, a revanši sedam dana kasnije.