Sajčić u 100. minutu doneo pobedu Gorodeji

Princscreen

Fudbaleri Slucka i Gorodeje ostvarili su pobede u mečevima 17. kola beloruske Premijer lige odigranima u petak, a heroj Gorodeje bio je srpski fudbaler Lazar Sajčić, koji je dao gol u desetom minutu nadoknade.

Sluck je posle preokreta bio bolji od Isloča 2:1 – na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Nigerijca Stivena, ali su domaći golovima Koande u 50. i Gafara u 53. minutu došli do šestog trijumfa u šampionatu.

Sluck je 12. na tabeli sa 21 bodom, dok je Isloč deveti sa 23.

Gorodeja je takođe pobedila kod kuće sa 2:1, a rival joj je bila poslednjeplasirana Belšina.Svi golovi pali su u vrlo dugoj nadoknadi vremena. U 96. minutu srpski fudbaler Milan Joksimović bio je precizan sa penala, ali tri minuta kasnije izjednačio je Kovel.

Činilo se da će ostati nerešeno, ali je Sajčić u 100. minutu doneo Gorodeji petu pobedu ove sezone – njegov tim sada ima 19 bodova, mesto iznad opasne zone, dok je Belšina sakupila 10 bodova.