U Brestu pljuštali golovi i kartoni

Print screen/SK

U okviru 19. kola Premijer lige Belorusije u petak su odigrana dva meča, posebno zanimljivo bilo je u Brestu gde je viđeno šest golova i jedan crveni karton.

U Brestu su domaći Ruh i Slavija iz Mozira odigrali nerešeno 3:3. Domaćin je dva puta vodio sa dva gola razlike, ali su gosti uspeli da osvoje bod iako su u finišu utakmice ostali sa 10 igrača. Slavija je do 87.minuta gubila sa 3:1, da bi izjednačila u petom minutu sudijske nadoknade golom iz – penala!

Strelci su bili D. Grečikho u 25, Kontsevoj evrogol u 49. i Nikiforenko u 77. minutu za ekipu iz Bresta, a Narh u 69, Malkevič 87. i Sljusar iz penala u 90+5. minutu. Crveni karton u 90. minutu dobio je Barsukov.

Za ekipu Slavije do 54. minuta igrao je Marko Stojanović, nekadašnji fudbaler Rada, Zlatibora i Smedereva.

Ruh je trenutno deveti sa 26 bodova, a Slavija 11. sa 23 boda.

U drugom meču dana Vitebsk je na svom terenu savladao Slutsk 2:0 golovima Brazilca Dijega Karioke u 19. i 75. minutu.

Posle ove pobede Vitebsk je sa utakmicom više skočio na peto mesto sa 29 bodova, koliko ima I četvrti Energetik. Slutsk je 12. sa 21 bodom.

Na tabeli vodi BATE i Šahtjor sa po 34 boda.