Rumunija: Ivančić pogurao "Mali Ajaks"

Octavio Passos, Getty Images Sport

Dve pobede domaćina u utakmicama 12. kola doigravanja za opstanak u rumunskoj Ligi 1.

Kindija iz Trgovišta je na svom terenu savladala Akademiku Klinčeni rezultatom 3:1. Istakao se Josip Ivančić. Nekadašnji napadač Zadra, Rijeke i Kopera ušao je u igru sredinom prvog dela igre umesto Aleksandrua Piftora i postigao vodeći gol u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Bio je to njegov prvi ligaški gol u ovoj godini.

Povezano

Na 2:0 povisio je nekadašnji omladinski reprezentativac Rumunije Ovidiju Bik iz penala u 71. minutu, da bi samo šest minuta kasnije na identičan način gosti smanjili preko moldavskog veterana Eugenija Ćebotarua.

Pobedu „Malog Ajaksa“ iz Trgovišta potvrdio je u 89. minutu Valmir Beriša, koji je u Rumuniju stigao ove sezone iz mostarskog Veleža. On je igru ušao deset minuta ranije umesto Filipa Dangubića.

U drugoj utakmici dana Hermanštad je kao domaćin pobedio Vitorul 2:0. Strelci su bili Jonut Stojka u 76. i Gabriel Debeljuh u 84. minutu iz jedanesterca. Momku rodom iz Pule bio je to 11 pogodak u sezoni.

Vitorul uprkos porazu i dalje ubedljivo vodi na tabeli doigravanja za opstanak. Klub iz Konstance ima 42 boda, slede Akademika 32, Hermanštad i Voluntari po 31. Kindija i dalje zakucana za dno tabele sa 20 bodova.

Odložena je utakmica doigravanja za šampiona između Astre i Univerzitatee.