Isloč "skočio" na peto mesto

Print screen/SK

U utakmici 21. kola Premijer lige Belorusije ekipa Isloča je kao gost pobedio u Vitebsku domaći tim sa 3:2.

Gosti su tokom većeg dela utakmice bili bolji rival, ali se domaći sastav nije predavao.

Povezano

Poveo je Isloč u 13. minutu, strelac je bio Dmitro Jusov, da bi domaćin izjednačio preko Antona Matvejenka u 37. minutu i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Gosti iz Minska su ponovo poveli na samom startu drugih 45 minuta preko 35-godišnjeg veterana i nekadašnjeg beloruskog reprezentativca, Nikolaja Januša, a kad je u 65. miniutu Aleksandr Makas postigao treći gol za goste činilo se da će oni lako rešiti ovaj duel u svoju korist.

Međutim, domaći tim je uspeo da smanji prednost Isloča u 76. minutu posle udarca Pavela Nazarenka i učini završnicu meča mnogo neizvesnijom.

Mogao je Vitebsk i do izjednačenja, napadao je u finišu utakmice, ali je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Žulio Cezar propustio dobru priliku, pa je rezultat na kraju ostao 2:3.

Isloč je i u prvom delu sezone na svom terenu bio bolji od Vitebska, a ovom pobedom, trećom uzastopnom u šampionatu, krenuo ka gornjem delu tabele. On je sad „skočio“ na peto mesto sa 32 boda, dok je Vitebsk deveti sa 29.

Na čelu tabele vodi Šahtjor iz Soligorska sa 43 boda iz 21 utakmice. Na drugom i trećem mestu su BATE i Neman Grodno sa po 37 bodova, prvi sa jednom, drugi sa dve utakmice manje.