Da se zna ko je lider: Kavasaki pregazio šampiona

Print screen/SK

Vodeći tim Džej lige Kavasaki Frontejl pobedio je kao gost aktuelnog prvaka Jokohama Marinos 3:1 u 14. kolu šampionata Japana.

Prošlogodišnji prvak Japana poveo je u Jokohami već u drugom minutu pogotkom svog najboljeg igrača Brazilca Markosa Žuniora, ali su gosti do kraja prvog poluvremena izjednačili, a u nastavku susreta za samo dva minuta stigli do potpunog preokreta.

Povezano

Dvostruki strelac za vodeći tim šampionata bio je najbolji strelac ekipe i otkrovnje sezone, 23-godišnji Kaoru Mitoma. On je mrežu domaćeg tima pogađao u 33. i 50. minutu, a između njegovih golova strelac je bio veteran Akiro Ienaga u 48. minutu.

Marinosu je ovo bio prvi poraz posle pet mečeva, dok je Kavasaki sa trećom uzastopnom pobedom nastavio da hita ka titulu šampiona.

Poraz kao domaćin doživeo je i Saporo. Ekipa Mihaila Petrovića nastavila je sa očajnim igrama na svom terenu. U prošlom kolu nije uspela da postigne gol iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena i zabeleži prvi trijumf još od kraja jula, a ovog puta nije bila blizu ni osvajanja jednog boda.

Saporo je izgubio 2:0, a poraz je mogao da bude i ubedljiviji da je Brazilac Rajner uspeo u 18. minutu da realizuje penal za goste iz Hirošime. Ono što on nije uspeo pošlo je za rukom njegovom zemljaku Daglasu Vieiru u 50. minutu. Pobedu gostiju potvrdio je Juja Asano u poslednjem minutu utakmice.

Bio je ovo vikend gostiju pošto su pored vodećeg Kavasakija i Hirošime sve bodove kući odnela još četiri tima. Kavasaki Rejsol je sa 2:1 pobedio domaći Šimicu Es-Pals, Gamba iz Osake bila je ubedljiva u Sendaiju 4:1, Tokio je slavio sa 1:0 u gostima protiv Oite Trinite, dok je Kašima Antlers iznenadila Nagoju na njenom terenu 3:1.

Pobednika nije bilo u duelu između Šonan Belmarea i Visel Kobea 1:1, a jedini pobede kao domaćini ostvarili su Sagan Tosu protiv Jokohame 3:0 i Serezo Osaka u duelu sa Uravom Red Dajmonds takođe 3:0.

Na tabeli ubedljivo vodi Kavasaki sa 38 bodova (15 utakmica) ispred Serezo Osake 30 (14), Tokija 28 (15), Nagoje 24 (13)…