LŠ Azije: Novi poraz Milojevićevog Al Ahlija

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Čim je obezbedio plasman u eliminacionu fazu Lige šampiona Azije Al Ahli Vladana Milojevića za koji igra i Marko Marin doživeo je dva vezana poraza. Posle Al Šorte slavio je i iranski Esteglal 3:0.

Ipak, ekipi Vladana Milojevića i Marka Marina na ruku su išli rezultati iz ranijih kola, tako da je i pre ovog meča obezbedio prvo mesto u Grupi A. Sa druge strane mnogo je bio značajniji ovaj meč iranskoj ekipi, koja je morala da pobedi kako bi izborila plasman u osminu finala. I to sa najmanje dva gola razlike.

Željenih 2:0 Esteglal imao je već u 38. minutu. PRvo je u 29. Gaedi postigao gol, a potom je u 38. asistirao Karimiju. Konačnih 3:0 i plasman u osminu finala overio je Diabate u 54. minutu, na asistenciju Karimija. Marko Marin je igrao do 65. minuta.

Na ovaj način Al Ahli i Esteglal su izborili plasman u osminu finala, dok je Al Šorta otpao zbog lošije gol razlike u odnosu na Esteglal, pošto je u oba međusobna duela bilo 1:1.

Uzbekistanski Pahtakor izborio je plasman u osminu finala iz Grupe B, pošto je u poslednjem kolu savladao iranski Šar Kodru i tako se poravnao na tabeli sa Al Hilalom sa po 11 bodova, a postao je nedostižan za Al Akli iz Dubaija. Drugi meč poslednjeg kola ove grupe Al Hilal – Al Ahli je odložen, ali njegovo odigravanje neće ništa promeniti, jer je Al Hilal prvi zbog boljeg međusobnog skora sa Pahtakorom, a Al Ahli ostaje svakako treći.