Neman posustaje

Print screen/SK

Slavija iz Mozira režirala je prvorazrednu senzaciju u 27. kolu beloruske Višaje lige. Sa 2:1 pobedila je Neman u Grodnom i udaljila domaćina od titule.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Gostujuća ekipa već posle 36 minuta igre imala je prednost od 2:0, zahvaljujući golu Ševčenka sa bele tačke i autogolu Dudara. Mat Žukovskog iz 74. minuta bio je samo uteha za fudbalere Nemana.

Kiks ekipe iz Grodnog iskoristio je Šahtjor i pobedom nad Energetikom (2:1) stigao na drugo mesto. Kendiš u 6. i Podstrelov u 32. minutu nagovestili su kome će bodovi, da bi jedini pogodak za domaći tim postigao Judčic u 61.

Pobednika nije bilo u duelu Ruha i Isloča. Vasiljev je doveo u domaći tim (31. minut), izjednačio je Jusov (85).

Svega tri kola pre kraja šampionata, BATE je prvi sa 53 boda, slede Šahtjor (49), Neman (47) i Dinamo Minsk (45).