AFC: Preokret Nagoje, Ulsanu i Vahdi penali, Iranci u 90.

Nagoya Grampus Polish striker Jakub Świerczok
The Yomiuri Shimbun via AP Images

U Lige šampiona Azije odigrano je pet utakmice osmine finala, plasman u narednu rundu obezbedili su Nagoja, Ulsan, Persopolis Persepolis, Al Nasr i Al Vahda.

Japanska Nagoja je na Tojota stadionu preokrenula rezultat protiv južnokorejskog Daegua.

Gosti su vodili sa 1:0 i 2:1, ali je domaći tim u drugom poluvremenu postigao tri gola i pobedio sa 4:2. Istakao se trostruki strelac, Poljak Jakub Švierčok. Golove je postigao u 12, 63. i 65. minutu.

U drugom duelu klubova iz Japana i Južne Koreje slavili su ovi drugi. Ulsan je posle boljeg izvođenja penala uspeo da eliminše šampiona Džej lige tim Kavasaki Frontale. Rezultat je posle regularnog dela bio nerešen 0:0, a nakon penala 3:2 za Ulsan.

U Tadžikistanu je domaći Istiklol poražen od iranskog Persepolisa sa 1:0. Jedini gol u Dušanbeu postigao je Mehdi Torabi u poslednjem 90. minutu.

Al Nasr iz Saudijske Arabije pobedio je u Dohi tim Traktora iz Irana minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je pojačanje iz turskog Bešiktaša Kamerunac Vinsent Abubakar u 11. minutu na asistenciju Brazilca Taliske, još jednog bivšeg igrača Bešiktaša.

U duelu dve ekipe iz Uedinjenih Arapskih Emirata tim Al Vahde iz Abu Dabija uspeo je da pobedi domaći Šarjah posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Gosti predvođeni holandskim trenerom Henkom ten Kateom poveli su u 56. minutu golom Omara Khribina. Izjednačio je samo dva minuta kasnije Brazilac Bernard (eks igrač Evertona) na asisternciju zemljaka Kaija. Kako se rezultat nije promenio ni nakon produžetaka, usledili su penali gde su gosti slavili sa 5:4 u šestoj seriji.