Disciplina: Borac u polufinalu Kupa prijateljstva

Ostale lige - Fudbal 9. jun 202314:46 0 komentara
Sport Klub

Fudbaleri Borca iz Banjaluke drugi su polufinalisti ovogodišnjeg Sokerbet Kupa prijateljstva.

Borac je do polufinala došao pobedom protiv Akademije Pandev, minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Zanimljivo je istaći da je gol iz ovog meča prvi koji su Banjalučani postigli na turniru, ali i da je to bio prvi gol koji je primila Akademija Pandev.

Bio je Borac bolji u prvom poluvremenu. Visoko su Banjalučani držali odbranu, lako prelazili u napad, kreirali šanse i na kraju im se to isplatilo.

Poveo je Borac sa bele tačke, a hladnokrvno je, „kao veliki“, izveo kapiten Filip Sarić.

Akademija Pandev je imala sjajnu priliku da dođe do izjednačenja u samom finišu prvog poluvremena, a zatim i nakon desetak minuta igre u drugom, ali siguran je bio Nikolić na svom golu.

Makedonski tim je otvorenije krenuo u drugom delu duela, češće je napadao i do sjajne prilike došao 15 minuta pre kraja kada je slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, sa leve strane, direktno na gol uputio Mario Kostov. Nikolić je odlično reagovao.

I pord pokušaja makedonskog tima promene rezultata do kraja nije bilo, a Borac je još jednom pokazao ozbiljnu disciplinu u igri koja je i vodi u narednu fazu.

Borac će u polufinalu igrati sa boljim iz meča u kome se sastaju Partizan i Vojvodina.