Džej liga: Kavasaki ubrzava, pretekao Antlers na 3. mestu

Džej liga:

Fudbaleri aktuelnog šampiona Kavasakija pobedili su kao domaćini ekipu Kašime Antlers sa 2:1 u derbiju 27. kola elitne japanske Džej lige.

Povezane vesti

Bio je to duel trećeg i četvrtog na tabeli, koji su nakon meča zamenili mesta.

Domaći tim je na Kavasaki Todoroki stadionu već posle prvih 15-tak minuta imao dva gola prednosti. Poveo je u osmom minutu iz jedanesterca golom veterana Akihira Ieanaga, da bi u 14. duplirao prednost preko Jasuta Vakizake.

Hajato Nakama je smanjio u 51, ali se rezultat više nije menjao.

Ubedljivu i izuzetno vrednu pobedu ostvario je Sanfreće iz Hirošime u Osaki protiv domaćeg Sereza – 0:3! Tim iz Hirošime je došao na samo bod zaostatka za vodećom Jokohamom Marinos, ali sa tri utakmice više odigrane.

Tu je sad svakako i šampion Kavasaki, ima samo bod manje od drugoplasiranog Sanfrećea i tri utakmice manje odigrane.

Rezultati svih utakmica odigranih u subotu: Nagija Grampas Ejt – Gamba Osaka 0:2, Šimicu S-Pals – Kjoto Sanga 1:0, Kašiva Rejsol – Tokio 3:6, Serezo Osaka – Sanfreće Hirošima 0:3, Kavasaki Frontale – Kašima Antlers 2:1.